Beko CCFM4582B Freestanding Fridge Freezer
Overview
The Beko CCFM4582B Freestanding Fridge Freezer is a sleek and modern appliance with a 168 litre fridge capacity and four adjustable glass shelves, two balconies and a large salad bin. The freezer has a 102 litre capacity with four transparent drawers so that food can be easily identified at all times. The Frost-Free technology means no more defrosting the freezer saving you time and hassle.
Features We Love
-
Fridge Capacity 168 litres
-
Freezer Capacity 102 litres
-
Suitable for cold spaces
-
H:182.4cm W:54cm D:57.5cm
-
Warranty 1 years
Full Specification
Product
| Brand | Beko |
| Model | CCFM4582B |
| Type | Freestanding Fridge Freezer |
| Colour | Black |
| Frost Free | Frost Free |
| Litre Capacity Fridge | 168L |
| Litre Capacity Freezer | 102L |
| Split Ratio | 50/50 |
| Manufacturer Warranty | 1 Years |
Key Features
| Shelves in Fridge | 4 |
| Drawers in Freezer | 4 |
| Internal Fridge Light | true |
| Doors Reversible | true |
| Adjustable Feet | true |
Performance
| Energy Rating | F |
| Annual Energy Consumption | 294kWh |
| Noise Level | 39dB |
Dimensions
| Height | 182.4 cm |
| Width | 54 cm |
| Depth | 57.5 cm |
Euronics
| Sold as an agent of Euronics | true |
