Overview
Experience the convenience and versatility of the Bosch FFL020MS2B 20 Litre Single Microwave Black! Boasting a sleek black design and 20 litre capacity, this microwave is a must-have for any kitchen.
With easy-to-use controls and a variety of settings, you can cook or reheat your meals quickly and efficiently. No kitchen is complete without it!
Features We Love
-
Power 800W
-
Capacity 20 Litres
-
5 Power Levels
-
Manual Control
-
Warranty 2 years
Full Specification
Product
| Brand | Bosch |
| Model | FFL020MS2B |
| Type | Microwave (SDA) |
| Colour | Black |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
Key Features
Performance
Dimensions
| Height | 26 cm |
| Width | 44.2 cm |
| Depth | 34.5 cm |
Euronics
| Sold as an agent of Euronics | false |
