Rangemaster PROP100DFFGB/C Professional Plus 100cm Dual Fuel Range Cooker Black with Chrome
Overview
The Rangemaster Professional Plus 100cm Dual Fuel Range Cooker is for the serious cook, With an electric tall fanned oven and a plate warming rack, glide-out dual circuit variable grill and a handy rack that is attached to the main oven, and removable griddle.
Features We Love
-
Main Oven Function Fan
-
Secondary Oven Function Conventional
-
Oven Size Left 73/ Right 82 Litres
-
Connection Dual Fuel
-
Warranty 2 years
Full Specification
Product Summary
| Brand | Rangemaster |
| Model Code | PROP100DFFGB/C |
| Type | |
| Colour | Black |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Height | 90.0 cm |
| Width | 100.0 cm |
| Depth | 60.0 cm |
| EAN |
Hob Details
Cavity One
| Cooking Method | Grill |
Cavity Two
| Cooking Method | Fanned oven |
Cavity Three
| Cooking Method | Fanned oven |
Fascia
| Number of Knobs |
Extra Features & Accessories
| Features | |
| Included Accessories |
